Serwis poświęcony jest szeroko pojętemu tematowi szczepień i kontrowersji z nimi związanych. Cytowanie jest mile widziane, oczywiście z podaniem źródła. Fragmenty i cytaty pochodzące z innych niż polskie źródeł są odpowiednio oznaczone, a do większości z nich podano oryginalne linki. Strona nie jest zastępnikiem konsultacji medycznej. Choć tworzą ją osoby będące przeciwnikami przymusu szczepień i doskonale zdające sobie sprawę z tego, jak wielkim ryzykiem są one obarczone, uważają one również, że powinien im towarzyszyć wolny wybór – tak jak każdej innej metodzie profilaktyki czy jakiejkolwiek decyzji związanej ze zdrowiem własnym i rodziny. Mimo że na stronie znajdują się informacje o Stowarzyszeniu Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, wiele opublikowanych tu materiałów nie reprezentuje poglądów członków Stowarzyszenia, lecz przedstawia osobiste poglądy autorów artykułów.
Pochodzenie AIDS: Szczepionka przeciw polio Hilarego Koprowskiego?
5 kwietnia 2015
Sprawa pochodzenia epidemii AIDS zaprzątała głowę wielu badaczom. Fakt występowania w Afryce ognisk epidemii AIDS w miejscach prowadzenia kampanii szczepień przeciw polio nurtował już mnóstwo osób. Hipotezy z tym związane były też tematem wielu artykułów, również w czasopismach naukowych (patrz na przykład: Strieker R.B., Polio vaccines and the origin of AIDS w: „Medical Hypotheses”, 1994 Jun, 42).
Czy plagę AIDS zawdzięczamy temu, że ekipa doktora Koprowskiego, pracująca w Kongo Belgijskim, używała nerek szympansów do produkcji szczepionki przeciw polio?
Tematowi omówionemu w powyższym filmie poświęcona jest również ponad 1000-stronicowa bulwersująca, wspomniana w filmie książka autorstwa pracownika BBC Edwarda Hoopera (niewydana w języku polskim) pt. „Rzeka. Podróż do źródeł HIV i AIDS”. W filmie wypowiada się sam je autor.
Sprawa do dziś nie została definitywnie rozstrzygnięta, choć pewne jest jedno – środowisko naukowe całkowicie odrzuciło wspomnianą możliwość, a samo mówienie o niej wywoływało grymas niesmaku u badaczy. Podobnie obecnie wygląda głośne mówienie o powikłaniach poszczepiennych.
Temat związku AIDS z afrykańską kampanią szczepień przeciw polio bywał również obecny na łamach poczytnych gazet. Oto jeden z przykładów:
Dnia 11 maja 1987 roku na stronie tytułowej londyńskiego „Timesa” pojawił się duży materiał zatytułowany „Szczepionki przeciw ospie prawdziwej uruchomiły wirusa HIV”. Doradca WHO, który pragnie zachować anonimowość, oświadczył w wywiadzie dla „Timesa”: „Uważałem ten związek za zbieg okoliczności, dopóki nie zostały uzyskane ostatnie dane o możliwych reakcjach na szczepienie przeciw ospie. Obecnie przypuszczam, że teoria łącząca tę szczepionkę z HIV tłumaczy nagłe pojawienie się AIDS”. Na korzyść tej teorii, zdaniem eksperta z WHO, przemawia, co następuje:
1. Siedem państw afrykańskich, które najbardziej ucierpiały w wyniku AIDS, to właśnie te siedem krajów, w których najintensywniej prowadzono kampanię szczepień przeciw ospie prawdziwej.
2. Brazylia, jedyny kraj w Ameryce Południowej, w którym prowadzono masowe szczepienia przeciw ospie prawdziwej zgodnie z programem WHO, ma najwyższy poziom zachorowalności na AIDS.
3. Dzieci z krajów Afryki Środkowej w wieku poniżej 11 lat (czyli nieszczepione przeciw ospie prawdziwej) rzadziej chorują na AIDS.
4. Fakt, że w Afryce AIDS nie rozróżnia płci, podczas gdy w krajach zachodnich chorują głównie homoseksualiści, może zostać wyjaśniony w następujący sposób. Około 14 tysięcy Haitańczyków pracujących w Afryce pod egidą ONZ otrzymało tam szczepionki przeciw ospie prawdziwej. Powrócili na Haiti dokładnie w czasie, kiedy Haiti stało się ulubionym miejscem rozrywki homoseksualistów z San Francisco. Wirus HIV, który wcześniej uważany był przez uczonych za «słaby, wrażliwy i powolny», nabył w krajach afrykańskich nowych agresywnych cech, co można wytłumaczyć zdolnością żywych wirusów (otrzymanych wraz ze szczepionkami przeciw ospie prawdziwej) do budzenia drzemiących wirusów, w tym przypadku wirusa HIV. Kiedy „Times” zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie do doktora Roberta Gallo, który zidentyfikował ludzkiego wirusa nabytego deficytu odporności (HIV), wywołującego AIDS, ten odpowiedział:
„Związek pomiędzy programem WHO, mającym na celu wykorzenienie ospy prawdziwej i epidemią AIDS w Afryce, to ciekawa i ważna hipoteza. Nie mogę twierdzić, że wszystko przebiegało właśnie tak, lecz już od dawna mówię o tym, że wykorzystywanie żywych szczepionek, jak na przykład szczepionki przeciw ospie, może uaktywnić drzemiącą infekcję, taką jak HIV” 1. Źródło: 1. Mendelsohn R.S., Immunizations. The terrible risk your children face that your doctor won’t reveal, 1988, s. 66–67 i James W. Immunization: The Reality Behind the Myth, 1988, s. 124–125.
Wyróżniony fragment pochodzi z książki Aleksandra Kotoka „Bezlitosna immunizacja. Prawda o szczepionkach”, której poświęcona jest niniejsza strona. W książce znajdziesz omówienie innych źródeł, przeanalizowanie których przemawia na korzyść teorii odszczepionkowego pochodzenia AIDS, choć zapewne nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na którekolwiek z powstałych wątpliwości ze stuprocentową pewnością.