Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Polityka legalności
Serwis poświęcony jest szeroko pojętemu tematowi szczepień i kontrowersji z nimi związanych. Cytowanie jest mile widziane, oczywiście z podaniem źródła. Fragmenty i cytaty pochodzące z innych niż polskie źródeł są odpowiednio oznaczone, a do większości z nich podano oryginalne linki. Strona nie jest zastępnikiem konsultacji medycznej. Choć tworzą ją osoby będące przeciwnikami przymusu szczepień i doskonale zdające sobie sprawę z tego, jak wielkim ryzykiem są one obarczone, uważają one również, że powinien im towarzyszyć wolny wybór – tak jak każdej innej metodzie profilaktyki czy jakiejkolwiek decyzji związanej ze zdrowiem własnym i rodziny. Mimo że na stronie znajdują się informacje o Stowarzyszeniu Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, wiele opublikowanych tu materiałów nie reprezentuje poglądów członków Stowarzyszenia, lecz przedstawia osobiste poglądy autorów artykułów.

Nowojorski senator umiera nagle krótko po szczepionce przeciw grypie

Senator Jose Peralta wielokrotnie zachęcał Nowojorczyków do zaszczepienia się przeciw grypie. Wiele razy był twarzą takiej kampanii. Ostatni raz robił to 17 listopada tego roku. Dosłownie ostatni raz.

Jose Peralta

W tę środę, 21 listopada, zmarł o godz. 21.30 w nowojorskim szpitalu w wieku zaledwie 47 lat.

New York Times donosi, że czuł się chory przez co najmniej 2 tygodnie. Wpierw nie chciał iść do doktora. Potem poszedł, ale nic specjalnego nie wykryto (samo to, że wizytę kontrolną miał umówioną na grudzień, o czym wspomina NYT, o tym świadczy). Jednak New York Times przytacza też słowa jego rzecznika, Chrisa Sosa:


„Po prostu myślał, że miał objawy związane z otrzymaniem szczepionki przeciw grypie” („He just thought he was having symptoms related to getting the flu shot”).


Właśnie w środę 21 listopada 2018 w godzinach popołudniowych czuł się już tak źle, że nie orientował się w przestrzeni. Rodzina zawiozła go do szpitala, w którym tego samego wieczora zmarł.

W tej chwili lekarze, a za nimi media i rodzina, mówią o poważnej sepsie i niewydolności wielonarządowej jako przyczynie jego śmierci. Natomiast o tym, że szczepił się ostatnio przeciw grypie, głośno powiedział jedynie jego rzecznik Chris Sosa.

Ale też wiadomo z załączonej reklamówki, że jeszcze 17 listopada promował bezpłatne szczepienia przeciw grypie – zaledwie 5 dni przed tragiczną śmiercią.

Powstają pytania:
– Jeśli senator był chory czy zaziębiony, w jaki sposób został zaszczepiony? Czy to lekarz polecił mu szczepionkę przeciw grypie? Czy lekarz zaszczepił chorego?

– A może senator był chory przez owe 2 tygodnie, o których wspominają jego bliscy, od czasu szczepienia przeciw grypie, podanego jeszcze przed tą reklamą z 17 listopada, aż do tragicznego finału?

– Albo był podziębiony, a 17 listopada, promując szczepionkę przeciw grypie, sam polityk zaszczepił się przeciw tej chorobie „w celach promocyjnych”, jak robili to również nasi zarządzający „służbą zdrowia”, „eksperci” albo jak zrobił to amerykański prezydent w czasie tzw. epidemii świńskiej grypy w latach 70. ubiegłego wieku? Być może wkrótce dowiemy się jakichś konkretów.

Fakt faktem, że Jose Peralta nie żyje, i to krótko po szczepieniu przeciw grypie. On sam uważany był za wyjątkowo dbającego o zdrowie, a lekarzy i rodzinę bardzo ta nagła śmierć, sepsa i niewydolność wielonarządowa zdziwiła. „Był zdrowym facetem” – powiedzieli dla New York Timesa jego najbliżsi.

Artykuł z New York Timesa można znaleźć pod tym linkiem:

https://www.nytimes.com/2018/11/22/nyregion/jose-peralta-dominican-american-senator-dead.html?fbclid=IwAR0XpI1cUpQCVakBwjD-0YTev5mQfT1-omUfsptV2kxFb_jxo2X_L7mYqYw

Na wszelki wypadek, gdyby wzmianka o zaszczepieniu się przeciw grypie została, usunięta, tutaj można zobaczyć printscreena z informacją o przyjęciu przez niego szczepionki i słowach jego rzecznika, opublikowaną na stronie New York Times

oraz inny nagłówek prasowy

printscreen-New-York-Times

linking illness - duży


 

Książki o szczepieniach

Zobacz również

Polecamy

Wszystkie prawa zastrzeżone. Teksty z serwisu mogą być linkowane i kopiowane, ale pod warunkiem powoływania się na źródło.