Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Polityka legalności
Serwis poświęcony jest szeroko pojętemu tematowi szczepień i kontrowersji z nimi związanych. Cytowanie jest mile widziane, oczywiście z podaniem źródła. Fragmenty i cytaty pochodzące z innych niż polskie źródeł są odpowiednio oznaczone, a do większości z nich podano oryginalne linki. Strona nie jest zastępnikiem konsultacji medycznej. Choć tworzą ją osoby będące przeciwnikami przymusu szczepień i doskonale zdające sobie sprawę z tego, jak wielkim ryzykiem są one obarczone, uważają one również, że powinien im towarzyszyć wolny wybór – tak jak każdej innej metodzie profilaktyki czy jakiejkolwiek decyzji związanej ze zdrowiem własnym i rodziny. Mimo że na stronie znajdują się informacje o Stowarzyszeniu Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, wiele opublikowanych tu materiałów nie reprezentuje poglądów członków Stowarzyszenia, lecz przedstawia osobiste poglądy autorów artykułów.

Lekarz, który zmienił zdanie o szczepionkach
Dr Robert Zajac jest pediatrą ze specjalizają w dziedzinie rozwoju dziecka i pedagiki specjalnej, oraz posiada tytuł magistra administracji biznesowej. Był typowym pro-szczepionkowym tyranem, jak sam mówi o sobie, lekarzem dupkiem o wielkim Ego, który nie chciał nawet przyznać, że istnieją poważne reakcje poszczepienne, aż do czasu, kiedy zaczął je sam zauważać u swoich pacjentów.

Dopiero gdy postanowił sprawdzić, jak wyglądają badania szczepionek, to zmieniło jego całe życie i doprowadziło do wielkiej transformacji. Obecnie spędza ok. godzinę dziennie na czytaniu na temat szczepień, ale sam przyznaje, że niektóre matki jego małych pacjentów czytają po 10 godzin i wiedzą o wiele więcej, niż on, czy pozostali pediatrzy!

Przyznaje również, że po 15 latach praktyki widzi, jak to szczepione dzieci są najbardziej schorowane, a nieszczepione zdrowe.

Obliczył również ile traci zysku przez to, że nie zmusza swoich pacjentów do szczepień i najpierw było to $700.000 rocznie, a obecnie ta suma wzrosła do $1,7 miliona, przez co jego kilnika ledwo jest w stanie opłacać rachunki z miesiąca na miesiąc. Sam ma ośmioro dzieci i nie jest mu łatwo utrzymać rodzinę, lecz dobro dzieci jest dla niego ważniejsze, niż zysk.

Książki o szczepieniach

Zobacz również

Wszystkie prawa zastrzeżone. Teksty z serwisu mogą być linkowane i kopiowane, ale pod warunkiem powoływania się na źródło.